Понедельник , 22 Октябрь 2018
Главная / Новости / Загальнобудинкові лічильники газу будуть встановлювати лише за згодою співвласників багатоповерхівок

Загальнобудинкові лічильники газу будуть встановлювати лише за згодою співвласників багатоповерхівок

облік газу

Українці зможуть в індивідуальному порядку контролювати обсяги свого газоспоживання та сплачувати за нього справедливу ціну. Про це повідомляють у прес-службі народного депутата України Артура Мартовицького.

Такі важливі для українців зміни до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» ухвалила Верховна Рада України 21 грудня. Законопроект щодо цих змін підтримали 325 народних депутатів, у тому числі й Артур Мартовицький, який представляє у парламенті інтереси мешканців Західного Донбасу.

Відтепер оснащення осель побутових споживачів індивідуальними лічильниками газу мають здійснювати компанії-газопостачальники. Це вагомо, адже вартість такого приладу коливається від 3600 до 5000 грн.
А зважаючи на те, що в Україні близько ¾ квартир (більш ніж 3 млн споживачів) ще не забезпечені приладами обліку, Законом подовжено й термін обов’язкового встановлення лічильників – до 1 січня 2021 р.

Ще одна особливість – з моменту набуття новим законом чинності загальнобудинкові лічильники газу будуть встановлюватись лише за згодою співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, заборонено припиняти постачання природного газу у разі ненадання співвласниками багатоквартирного будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Встановлювати індивідуальні лічильники побутові споживачі зможуть і самостійно. А відповідні витрати за це будуть компенсовані за рахунок коштів, які вони сплачують за природний газ суб’єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. «Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом міністрів України», – йдеться у Законі.
Також Законом визначається механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачам субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника.

«Завдяки новому Закону українці зможуть в індивідуальному порядку контролювати обсяги свого газоспоживання та сплачувати за нього справедливу ціну. Це дуже актуально в умовах підвищення тарифів та загального зубожіння населення, викликаного неефективною соціальною політикою уряду», – прокоментував оновлений нормативний акт народний депутат України Артур Мартовицький.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

svyatogorsk-osen

Из Павлограда в Святогорск и Лисичанск можно доехать прямым поездом

Через Павлоград вскоре будет курсировать поезд, которым можно будет доехать до ряда городов Донецкой и Луганской областей.

Комментарии

avatar
  Подписаться  
Уведомление о

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: