Пятница , 30 Октябрь 2020
Главная / Новости / Як рахують новий розмір пенсії для українців

Як рахують новий розмір пенсії для українців

Формула розрахунку пенсій складається всього з трьох змінних. Незважаючи на це, точний розмір майбутньої виплати можуть розрахувати тільки у Пенсійному фонді. Щоб вирахувати коефіцієнт заробітку, фахівці порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середнього розміру заробітної плати за кожен місяць.

Однак приблизний розмір виплати можна дізнатися вже зараз. Так, у формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Судячи за даними ПФУ, наразі перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що за середньої заробітної плати і 35 роках стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату у розмірі 2,1 тис. грн. А за зарплати близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

До слова, згідно з даними Пенсійного фонду, найбільше отримують жителі столиці. Їхня середня виплата сягає понад 4 тис. грн. Головна причина — тут традиційно зарплати вищі, ніж у інших регіонах країни. А чим вища зарплата, тим вищою буде і пенсія.

Важливо також зазначити, що якщо ви офіційно працюєте на мінімалку, то зможете претендувати на виплату у розмірі близько 1,5 тис. грн. З мінімальною зарплатою можна заробити мінімальну пенсію.

З іншого боку, на розмір виплат також може вплинути і держава. І якщо наразі збільшити суму виплат через дефіцит Фонду та складну демографічну ситуацію складно, то, наприклад, підвищити мінімальну зарплату — цілком реалістично.

По-перше, за наявності необхідного розміру стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) пенсія після 65 років має складати не менше 40% мінімальної зарплати. За мінімалки у 4 173 грн (чинний розмір) це 1 669 грн, а якби, наприклад, мінімалку підвищили до 5 тис. грн, то і розмір пенсії збільшився б до 2 тис. грн, тобто на 331 грн.

До слова, згідно з даними ПФУ, найбільше українців (27,9%) отримують від 2 до 3 тис. грн. Решта виплат розділилися таким чином:

  • більш ніж 10 тис. грн — 1,9%
  • від 5 до 10 тис. грн — 8,6%;
  • від 4 до 5 тис. грн — 6,1%;
  • від 3 до 4 тис. грн — 12,5%;
  • від 2 до 3 тис. грн — 27,9%;
  • від 1,5 до 2 тис. грн — 25,2%;
  • до 1,4 тис. грн — 0,7%.

Варто зазначити, що мінімальна пенсія в Україні становить 1497 грн. А до 1,4 тис. грн отримують ті, хто фактично на пенсію не заробив. Наприклад, у них немає і 15 років стажу або до 2019-го вони не заробили 26 років стажу. У такому разі їм або взагалі не передбачена (виплата), а замість цього їм виплачують матеріальну допомогу (також називають соціальною пенсією).

Повідомляє BusinessUA

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Ирина Чернецкая: «Женщине просто необходимо создавать красоту и уют»

Ирина Чернецкая: «Женщине просто необходимо создавать красоту и уют»

Деловая женщина, каждый день которой расписан по минутам, отличный водитель, успешный менеджер в большой компании, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: