Воскресенье , 17 Октябрь 2021
Главная / Новости / Промышленность / «Тернівчани» запустили першу лаву після подолання Богданівського скиду
«Тернівчани» запустили першу лаву після подолання Богданівського скиду

«Тернівчани» запустили першу лаву після подолання Богданівського скиду

У ДТЕК ШУ Тернівське ввели в експлуатацію нову 1003 лаву. Цієї значущої події з нетерпінням чекали всі співробітники підприємства, особливо колектив шахти «Самарська». До події готувалися довго. Адже нова лава дала старт видобутку вугілля зі скритого пласта С10в після переходу Богданівського скиду.

Довжина нової лави — 250 метрів, планований видобуток — 2,2 тис. тонн на добу. Відпрацьовує новий забій колектив дільниці з видобутку вугілля № 5 під керівництвом Анатолія Лебедєва. Гірники планують видати на-гора звідси 840 тис. тонн вугілля. Ці запаси забезпечать стабільною роботою п’яту видобувну до жовтня 2022 року.

«У 1003 лаву ДТЕК інвестував 98 млн грн. Держкомісія оцінила її підготовку на «відмінно». Для роботи в забої придбали новий комбайн УКД 200/500, новий скребковий конвеєр СП 251, змонтували новий транспортний ланцюг 1003 збірного штреку, капітально відремонтували скребковий перевантажувач СП 251 і секції КД-80. Новий забій повністю готовий до експлуатації. Плануємо працювати в ньому безаварійно, із дотриманням всіх правил техніки безпеки. Це наш внесок у забезпечення паливом українських теплоелектростанцій», — зазначив Олексій Систалюк, заступник директора з виробництва ДТЕК ШУ Тернівське.

Видобуток вугілля по пласту С10в допоможе вирішити багаторічну проблему шахти «Самарська» — знизити високу зольність вугілля, що видобувається. Завдяки введенню пласта С10в при виході 1003 лави на планову потужність показники зольності з 50% знизять до 25-30%, що дозволить відправляти частину продукції прямо на ТЕС, минаючи збагачення вугілля на Центральній збагачувальній фабриці. Це значно покращить економічні показники шахти «Самарська». Довжина виїмкового стовпа у лаві — 2300 метрів. Це зменшить кількість переходів і втрату часу на перемонтаж з лави до лави. Керівництво Тернівського шахтоуправління вірить у шахтарський колектив і сподівається на безаварійну, безпечну і високопродуктивну роботу на цій дільниці.

 

«Тернівчани» запустили першу лаву після подолання Богданівського скиду
Державна комісія з прийомки лави 1003 на шахті «Самарська» Тернівського ШУ.

 

«Запуск нової лави на шахті — це завжди добрий знак, бо є робота, зарплата і перспектива. На запуск довгоочікуваної 1003 лави із нетерпінням чекав весь колектив підприємства, адже це — новий фронт робіт для шахти «Самарська». Забій повністю відповідає всім вимогам промислової безпеки. Над введенням в експлуатацію 1003 лави працювали всі дільниці шахтоуправління. Я вдячний кожному працівнику за професіоналізм і відповідальне ставлення до спільної справи. ДТЕК — відповідальна і надійна компанія, постійно забезпечує свої вугільні підприємства всім необхідним — матеріалами, засобами індивідуального захисту та обладнанням, щоб наші шахтарі працювали безпечно, на сучасній техніці і могли видобувати стратегічну сировину для енергетики. Ми всі розуміємо, як зараз важливе наше газове вугілля для роботи українських електростанцій. Тому будемо робити все від нас залежне, щоб забезпечити опалювальний сезон у країні і стабільно працювати. Щоб наші шахтарі отримували зарплату, а бюджети міст і громад — наші податки для їхнього розвитку», — підсумував Дмитро Забєлін, директор ДТЕК ШУ Тернівське.

Щоб подовжити життя шахти «Самарська», «тернівчани» за допомогою інноваційних технологій подолали унікальну тектонічну аномалію — Богдановський скид — чотирма капітальними гірничими виробками. Гірники підготували перший виїмковий стовп з цього прирізаного поля пласта С10в від шахти «Західно-Донбаська». До цього в Україні не було більш успішного досвіду проходження таких великих природних порушень. В результаті такого прориву «самарчани» отримали доступ до нового великого родовища вугілля обсягом 10 млн тонн, і це продовжить термін роботи шахти «Самарська» до 2035 року.

 

«Тернівчани» запустили першу лаву після подолання Богданівського скиду
Представники дільниці з видобутку вугілля № 5 ШУ Тернівське, начальник Анатолій Лебедєв.

 

Довідка «ВШ»

Від початку року у шахтоуправлінні Тернівське ввели п’ять нових лав, видобули понад 2,66 млн тонн вугілля і підготували понад 13,3 км гірничих виробок. У планах підприємства до кінця року запустити ще одну лаву і видобути 4 млн тонн вугілля для української енергетики, щоб в оселях українців завжди були світло і тепло.

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Тоже интересно!

«Благодатная» стала вторыми легкими для шахты им. Героев космоса

«Благодатная» стала вторыми легкими для шахты им. Героев космоса

Шахта «Благодатная» после отработки своих шахтных полей изменила статус и стала шахтоплощадкой № 2 шахты …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: