Суббота , 22 Январь 2022
Главная / Новости / Промышленность / На шахті ДТЕК Енерго переробили понад 1 мільйон кубометрів метану на 6 мільйонів кВт електроенергії
На шахті ДТЕК Енерго переробили понад 1 мільйон кубометрів на 6 мільйонів кВт електроенергії

На шахті ДТЕК Енерго переробили понад 1 мільйон кубометрів метану на 6 мільйонів кВт електроенергії

За рік на ш. Степова (ДТЕК Енерго) понад 1 мільйон кубометрів шахтного метану використали для виробництва електро- і теплової енергії для потреб підприємства. Це дозволило знизити навантаження на екологію регіону та оптимізувати енерговитрати на видобуток вугілля.

«Пілот» з когенерації шахтного метану стартував на підприємстві наприкінці 2020 року. З цього часу газ, який виділяється в гірничих виробках під час видобутку вугілля, не просто відкачується на поверхню, щоб шахтарі працювали безпечно, а й перетворюється на електрику та тепло на спеціальному когенераційному обладнанні. Це спільний проєкт компаній ДТЕК Енерго та Recycling Solutions.

«ДТЕК Енерго – відповідальна компанія, яка впроваджує екологічні ініціативи та проєкти для зниження негативного впливу промислового виробництва на навколишнє середовище регіонів, де працюють наші підприємства. Метан виділяється у гірничих виробках під час видобутку вугілля, та у великих концентраціях небезпечний для шахтарів. Тому ми постійно провітрюємо та дегазуємо виробки. Раніше цей супутній газ викидався в атмосферу. Тепер він спалюється на спеціальній когенераційної установці й перетворюється на електрику. Таким чином, на шахті Степова вирішено одразу три важливі завдання: підтримується безпека для шахтарів, отримано додаткове джерело енергії для потреб шахти, вуглевидобуток став більш екологічним», — зазначив Михайло Барабаш, директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго.

 

На шахті ДТЕК Енерго переробили понад 1 мільйон кубометрів на 6 мільйонів кВт електроенергії

 

За рік когенерація дозволила утилізувати 1,3 млн кубометрів шахтного метану. З нього для підприємства виробили близько 6 млн кВт електроенергії – це десята частина від загального енергоспоживання шахти. Крім того, значно зменшилися викиди в атмосферу.

Проєкт на шахті ДТЕК Енерго реалізувала компанія Recycling Solutions, яка займається стратегічним управлінням відходами та побічними продуктами виробництва. Інвестиції Recycling Solutions склали – 2.6 млн USD.

«Викиди метану мають високий коефіцієнт впливу на глобальне потепління. Одночасно — метан є альтернативним джерелом енергії. За рік роботи нашої когенераційної установки на шахті Степова викиди у навколишнє середовище знизилися на 1,3 млн кубометрів у СО2 еквіваленті. Цей обсяг можна порівняти, наприклад, з річною експлуатацією 5 тис. легкових автомобілів, спалюванням 11,2 тис. тонн вугілля або забезпеченням 2,7 тис. будинків тепло- та електроенергією. Аналогічний обсяг СО2 щороку переробляють 11 тис. га лісу. Зараз наша установка – рідкісний приклад, що діє, серед проєктів когенерації на основі промислових газів в альтернативній енергетиці України», — підкреслив Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions.

ДТЕК Енерго відповідально ставиться до впливу своєї виробничої діяльності на навколишнє середовище та соціальну сферу, а також піклується про якість життя майбутніх поколінь. Компанія інтегрувала 12 цілей сталого розвитку ООН у свою ESG-стратегію до 2030 року.

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Споруди та майно закритих шахт можна придбати на Прозорро

Споруди та майно закритих шахт можна придбати на Прозорро

Нерухоме та рухоме майно шахт Благодатна та імені М. І. Сташкова, які вже відпрацювали свій …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: