Суббота , 15 Май 2021
Главная / Новости / Промышленность / ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше

ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективніше

ДТЕК ЦЗФ Павлоградська ремонтує обладнання, щоб працювати ефективнішеЗбагачувальники ДТЕК ЦЗФ Павлоградська відремонтували обладнання секції № 1 без зупинки виробничого процесу на другій секції. Основні ремонти робили одночасно на двох дільницях. На одній замінили елеваторне колесо сепаратора в корпусі збагачення. На другій паралельно впровадили автоматичне керування технологічним обладнанням під час навантаження вугільного концентрату в залізничні вагони. На придбання нового сучасного обладнання для павлоградських збагачувальників компанія ДТЕК направила 11,4 млн грн, щоб фабрика працювала безаварійно і забезпечувала українські ТЕС якісним вугільним концентратом.

Важкосередовищний сепаратор СКВП-32 – це збагачувальний апарат, який відокремлює чисте вугілля від породи. Елеваторне колесо – його важливий елемент, воно вивантажує породу з сепаратора. Щогодини через нього проходить до 200 тонн породи. Майже за три роки роботи елеваторне колесо фізично зносилося і його потрібно було замінити. Роботу виконав колектив бригади під керівництвом Юрія Майдебури.

«У колеса значні габарити – діаметр 5,5 метрів і вага 8,5 тонн. Тому транспортувати його збагачувальним відділенням фабрики до місця монтажу в той час, як інше обладнання працює, виявилося досить складним завданням. У деяких місцях зазори у проходах становили лише два сантиметри, тому довелося працювати з максимальною точністю.

Незважаючи на всі складнощі, наш колектив виконав завдання ефективно і оперативно. Замість відведених на ремонт 32 годин ми впоралися набагато швидше – за 24 години. Адже всі хлопці розуміли – держава потребує нашого вугілля, тому фабрика повинна працювати на повну потужність», – сказав Юрій Майдебура, механік основного виробництва.

Одночасно на підприємстві підключали до нової системи автоматичного управління обладнання дільниці навантаження, де концентрат фабрики потрапляє у вагони. Ця робота – частина стратегічного проєкту цифровізації виробництва MODUS, який впроваджують на підприємствах ДТЕК.

Протягом року на фабриці встановили:

  • далекоміри і відеокамери, які будуть автоматично визначати вантажопідйомність вагонів за їх номерами і звіряти з базою даних Укрзалізниці;
  • нові пульти управління і монітори візуалізації всього технологічного процесу навантаження вугільного концентрату у вагони;
  • комп’ютеризовані ваги з двома платформами.

Для управління маневровими пристроями, живильниками та іншим допоміжним обладнанням змонтували нові шафи з програмованими логічними контролерами виробництва SIEMENS.

Під час ремонту все силове обладнання відключили від електромереж, потім змонтували за оновленою схемою і підключили до нової системи. Всі вузли навантаження спочатку будуть працювати у тестовому режимі з дистанційним регулюванням. Систему налагодять і переведуть в автоматичний режим. Всі відомості про кількість і вагу вагонів комп’ютеризують, і вони будуть оперативно автоматично вноситися у базу даних.

«ДТЕК, як соціально відповідальний бізнес, створює для колективу більш безпечні та комфортні умови праці, тому інвестує в новітні технології. Цей проєкт прискорить повне навантаження вагонів і зменшить вплив людського фактору, допоможе раціонально використовувати залізничний транспорт, мінімізує втручання вагарів у процес навантаження і позбавить необхідності витрачати час на внесення даних вручну», – зазначив Максим Іжболдін, заступник головного інженера з автоматизації.

До кінця року на ЦЗФ Павлоградська планують додатково придбати два «грохоти», більше десяти насосів для технологічних процесів, ротори центрифуги, понад 2,6 км конвеєрної стрічки та ін. Ще виконають поточні ремонти обладнання для підтримки виробничих потужностей і капітальні ремонти будівель і споруд. На це компанія спрямує більше
64 млн грн.

Довідка «ВШ»
Сьогодні ЦЗФ Павлоградська щодоби переробляє у середньому 18,3 тис. тонн вугілля і направляє його на десять теплоелектростанцій країни.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

«Днепровские» лидеры безопасности

«Днепровские» лидеры безопасности

В шахтоуправлении «Днепровское» определили лучшие производственные участки по созданию безопасных и здоровых условий труда за …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: