Воскресенье , 17 Октябрь 2021
Главная / Новости / Общество / Змінюємо світ на краще
Змінюємо світ на краще
Інклюзивний простір у Дмитрівському ліцеї.

Змінюємо світ на краще

У Західному Донбасі продовжують втілювати у життя проєкти-переможці «Громади своїми руками»

Завдяки конкурсу грантів компанії ДТЕК у містах та селах вугільного регіону реалізують проєкти, що покращують життя людей. При визначенні переможців у цьому році компанія поставила у пріоритет принцип безбар’єрності, підтримавши ініціативу Олени Зеленської «Бізнес без бар’єрів».

«Світ без перешкод» і сучасний «фуд-хол»

Зручний простір для вихованців Павлоградського інклюзивно-ресурсного центру та комфортна сучасна їдальня в загальноосвітній школі №9. Це перші два проєкти-переможці у Павлограді, які отримали путівку в життя завдяки конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками».

Цього року павлоградці планують реалізувати ще 23 кращих своїх проєкти, серед яких майстерня кухарів Західно-Донбаського професійного ліцею, нові павільйони у вихованців дитячих садків, оновлений шкільний спортзал, енергоефективний вхід з пандусом на станції юннатів та багато іншого.

Команда інклюзивно-ресурсного центру свій шлях в історії конкурсу починала ще три роки тому з одної інклюзивно-ресурсної кімнати. Тепер тут цілий центр для дітей, які мають особливі освітні потреби. Класи для індивідуального навчання, обладнані сучасною технікою, меблями та інтерактивними матеріалами. Цього року колектив центру вирішив реалізувати ще одну свою ідею у «Громаді своїми руками» щодо поліпшення умов у центрі — створити безбар’єрне, безпечне і зручне місце у коридорі, приймальні-вітальні і кімнаті логопеда. Тут краще, ніж де б то не було знають, як важливо допомагати діткам, які мають особливі освітні потреби, щоб вони легше навчалися і відчували себе комфортно у реаліях сучасного світу.

 

Змінюємо світ на краще
Oновлені меблі у їдальні школи № 9 Павлограда.

 

Ще один проєкт-переможець успішно завершено у Павлоградській загальноосвітній школі № 9. Фуд-хол «Nine vitamins» — так команда активістів назвала свою ідею щодо поліпшення умов у шкільній їдальні. Тепер тут оновлене приміщення з новими зручними меблями.

«Сьогодні ми разом з міською владою відкрили перші два проєкти-переможці « Громада своїми руками»-2021 у Павлограді. ДТЕК Енерго як соціально-відповідальний бізнес і надійний партнер суспільства, піклується про майбутнє громад. Восьмий рік компанія разом з командою міського голови Анатолія Вершини допомагає активним павлоградцям здійснювати їхні мрії для підвищення комфорту життя. «Громада своїми руками» вже давно стала улюбленим громадським проєктом, до якого долучається дедалі більше охочих. Цього року компанія підтримала ініціативу Олени Зеленської «Бізнес без бар’єрів» і поставила у пріоритет конкурсу принцип безбар’єрності. Ми хочемо, щоб кожна людина мала можливість користуватися усіма благами суспільства і відчувала себе повноцінною», — зазначив Андрій Чернецький, менеджер з адміністративної діяльності ДТЕК Павлоградвугілля.

Вікторія ШКАРУПА

У чотирьох громадах реалізують 15 нових проєктів

Інклюзивні простори у Дмитрівці та Миколаївці, трудова майстерня у Хорошівській школі, велодоріжки з велопарковкою у Брагинівській школі, паркові зони у Самарському та Бажанах та багато іншого до кінця року облаштують у чотирьох громадах Синельниківського району (в минулому – на Петропавлівщині).

Загалом – 15 проєктів, які визнали кращими серед 43 заявок на участь у конкурсі «Громада своїми руками».

ДТЕК як соціально відповідальний бізнес є надійним партнером місцевих громад Західного Донбасу з 2016 року.

Цьогоріч вперше конкурс проходить у кожній територіальній громаді окремо.

 

Змінюємо світ на краще
Дефектолог-логопед Дмитрівського ліцею допомгає дітям освоїтися в новому інклюзивному просторі.

 

«Так як у цьому році фокус «Громади своїми руками» спрямований на безбар’єрність, то й перевагу віддавали проєктам, спрямованим на створення безбар’єрного середовища та інклюзивності для людей з обмеженими можливостями здоров’я, дітей і людей похилого віку. Більше половини проєктів-переможців у Миколаївській, Петропавлівській, Брагинівській та Українській громадах спрямовані на безбар’єрність. Кожен проєкт важливий та значимий, бо за цими ідеями стоять жителі, їх потреби, сподівання та любов до рідної громади», — відзначила Олена Нєвєрова, менеджер з соціального розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.

Один із проєктів-переможців вже реалізували у Дмитрівському ліцеї. Там створили інклюзивний простір з оптимальними умовами для занять з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

«Інклюзія – це виклик часу, тому школа з радістю долучилась до проєкту. У нас навчаються 12 дітей з особливими освітніми потребами. Будь-яка дитина може стати успішною у майбутньому житті, обрати професію, створити себе як особистість, досягнути певного успіху і рівня життя», — сказала Наталя Шевченко, керівник Дмитрівського ліцею Миколаївської сільської ради.

Поліна СУВОРОВА

 

Довідка «ВШ»

У 2021 році участь у конкурсі «Громади своїми руками» взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту у кожній окремій громаді обрала переможців відповідно до заданих критеріїв. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології і енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, з благоустрою міст і селищ, співпраці громад. Цього року собливий акцент організатори конкурсу роблять на створенні безбар’єрного середовища, на інклюзивності у широкому сенсі. Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Уволен по собственной хитрости

Уволен по собственной хитрости

Для чего люди ходят на работу? — Чтобы зарабатывать деньги. А для чего людям деньги? …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: