Суббота , 22 Январь 2022
Главная / Новости / Общество / Збереження рідкісних видів птахів: встановлять 20 гніздувань для вухатих сов
Збереження рідкісних видів птахів: встановлять 20 гніздувань для вухатих сов
Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі виготовляють та монтують на деревах затишні «будиночки» для пернатих.

Збереження рідкісних видів птахів: встановлять 20 гніздувань для вухатих сов

Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють на Дніпропетровщині штучні гніздування для вухатих сов. Так допомагають зберегти популяцію цього рідкісного виду птахів, занесеного до Бернської Конвенції. Чисельність вухатої сови скорочується на території України через недостатню кількість місць для гніздування та виведення пташенят.

Вухаті сови живуть на ділянках лісу поруч із відкритими просторами, де вони люблять полювати. Власних гнізд не будують, а займають старі житла інших птахів – переважно сорок та ворон. Однак через зменшення кількості гнізд воронових їх кількість скоротилася. Щоб допомогти зберегти популяцію, фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі виготовляють та монтують на деревах штучні гніздування. Це спеціальні ящики, які імітують дупло дерева. У них птахи можуть оселитися й вивести нове потомство.

«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності за прогрес у досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. Хижі птахи особливо вразливі до антропогенного впливу. Щоб захистити рідкісні види від вимирання, встановлюємо штучні гніздування. Так, торік передали 9 ящиків для сов-«сплюшок» Дніпровсько-Орільському природному заповіднику. Цього року встановимо ще 20 гніздувань для вухатих сов», – наголосив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Штучні гнізда фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі власноруч виготовляють і за допомогою «вишки» підвішують на найбільш зручній для сов висоті – 5-7 метрів. Місця для встановлення узгоджують з орнітологами.

 

Збереження рідкісних видів птахів: встановлять 20 гніздувань для вухатих сов
Штучні апартаменти для сов роблять схожим на дупло зі зручним місцем для гніздування всередині.

 

«Локації визначалися, виходячи з потреби допомоги совам у гніздуванні. Насамперед це лісосмуги між Кривим Рогом та Софіївкою – райони населених пунктів Красне, Новопілля, водосховище Південне та інші. Тут сови охоче залишаються на зимівлю, і такі апартаменти їм дуже знадобляться», – упевнений орнітолог, експерт Українського центру дослідження хижих птахів Віталій Вєтров.

Загалом операційний холдинг ДТЕК Мережі встановить понад 100 гнізд для хижих птахів: червонокнижної сови-сплюшки, а також занесених до Бернської Конвенції вухатої сови та сокола-кібчика. Їх встановлюють у чотирьох областях: Дніпропетровській, Донецькій, Одеській та Київській.

Крім того, енергетики продовжують еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки, в рамках якого переносять гнізда лелек на електричних опорах на безпечні платформи. А також встановлюють птахозахисні пристрої на лініях, щоб захистити птахів від ураження струмом.

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Юрьевчане победили на всеукраинском фестивале

Юрьевчане победили на всеукраинском фестивале

В Днепре прошел ІІІ всеукраинский рождественский фестиваль-конкурс вокального, инструментального и хореографического творчества «Saint Nikolas Day». …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: