Вівторок , 5 Липень 2022
Головна / Новини / Суспільство / Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу
Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

Працівники підприємств ДТЕК Павлоградвугілля відзначили одне з наймолодших українських свят – День вишиванки. Війна не стала на заваді його проведенню, а навпаки – наповнила особливим значенням, додавши впевненості у незнищенності нашого народу і його перемозі над ворогами. Адже вишиванка – справжній оберіг, який протягом багатьох сторічь захищав українців від будь-яких негараздів.

На підприємствах ДТЕК Павлоградвугілля вже стало традицією відзначати День вишиванки. От і минулого четверга, 19 травня, багато працівників прийшли на роботу вбрані по-святковому – у сорочках, прикрашених орнаментом. Радували око і покращували настрій різнобарвні візерунки.

І хоча сама ідея народного свята полягає тільки у пропагуванні національних цінностей, культурних надбань і не вимагає проведення будь-яких заходів, крім одягання вишиванок, чимало павлоградвуглівців лише цим не обмежились.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

Подарували воїнам свої серця

«Зі святом наші рідні! Нехай берегиня-вишиванка захистить від лихого, наблизить перемогу, подарує надію на мир і процвітання України!» – з цих слів, обійм та посмішок розпочався особливий ранок на ШУ ім. Героїв космосу.

У День вишиванки дівчата у національному вбранні завітали до військових, аби привітати їх зі святом, підтримати бойовий дух і подякувати за захист нашого краю. Дарували захисникам свої серця – солодкі, смачні, імбирні – які напередодні розмалювали в українській символіці.

Марина Волошина, електрослюсар з дільниці РЗО ледве стримує сльози, бо тут несе варту її коханий чоловік. Для нього готувала подарунок, його кожен день чекає вдома:

«Сподіваємося, що наша ідея припала військовим до душі! У такий спосіб ми хотіли їх підтримати, підняти настрій і сказати, що дуже цінуємо подвиг кожного захисника нашої країни! У цих солодких серцях наша любов, віра у перемогу, в сильну та незалежну українську націю! Ми з великим натхненням їх готували, кожен вклав душу, бо віримо, що ці символи стануть оберегами для хлопців, нададуть сил та наснаги! Хай кожна родина дочекається свого чоловіка і миру на нашій землі!» – говорить дівчина.

У шахтоуправлінні всі, хто бажав, долучились до свята, на роботу йшли у національному вбранні, вітали один одного, робили селфі біля фотозони, яку облаштували учасники Молодіжки ДТЕК Енерго, бо нині День вишиванки, як ніколи, набув особливого значення.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу
Працівниці ЦЗФ «Павлоградська» ДТЕК Павлоградвугілля.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

Шахтарі заспівали «Червону калину»

Святкування Дня вишиванки у Тернівському ШУ вже стало традицією. Кожного року «тернівчани» додають до цього свята нові мотиви, різнопланові заходи, аби продемонструвати красу і велич українського оберегу – вишиванки.

Цьогоріч свято було особливим, бо наша вишиванка окроплена кров’ю відважних воїнів-захисників, невинних мирних людей, жінок і дітей через війну, яку приніс у країну ворог. У боротьбі за Незалежність вишиванка виступила духовною бронею усіх українців як сигнал нескореності української нації.

Задовго до свята вся Україна заспівала «Червону калину» – суперхіт, який вже став музичною легендою. Він надає сил і натхнення вірити у краще, працювати для цього з усіх сил. Тож, готуючись до Дня вишиванки, наші співочі шахтарі та шахтарочки із ДТЕК шахтоуправління Тернівське вирішили долучити і свої голоси до цього співу, додавши до нього шахтарського колориту. Вони прикрасили свої каски національною символікою та заспівали «Калину» від душі, щиро і по-шахтарськи. А ще записали це на відео, яке стає дедалі популярнішим у соціальних мережах. Недаремно ж ця пісня лунає по всьому світу як символ нашої майбутньої Перемоги для мільйонів українців та націй, що підтримують наше прагнення до Незалежності.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

А ще у цей день співробітники Тернівського ШУ приєдналися до флешмобу компанії ДТЕК «У вишиванці – до Перемоги!» та одягли на роботу свої вишиванки. Яскраві кольори вишиванок «тернівчан» та синьо-жовте забарвлення розмалювали цей день на підприємстві, додали всім гарного настрою та впевненості, що ми – згуртована та непереможна нація!

«Я щороку беру участь у Дні вишиванки на нашому підприємстві. І впевнено заявляю, що українські сорочки личать всім без винятку. Всі стають у цей день набагато гарнішими! Це справжня краса українського народу. І попри війну та труднощі, ніколи не забудемо, хто ми та звідки родом. Тому ми обов’язково переможемо і в День Перемоги вдягнемо ще раз свої вишиванки, бо вони – символ сміливості, нескореності, це генетичний код нації», – зазначив Михайло, працівник ШУ Тернівське.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

У флешмобі взяли участь робітники і офісні працівники

Колектив Павлоградського енергопідприємства традиційно долучився до святкування Дня вишиванки, бо для енергетиків свято вишиванки символізує національну єдність, ідентичність і зв’язок поколінь.

Більшість працівників підприємства прийшли на роботу у вишиванках. Флешмоб «У вишиванці – до перемоги!» підтримав не тільки офісний персонал, але й представники робочих професій з ремонтних дільниць та дільниці з підготовки виробництва.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

А щоб було ще цікавіше, до акції долучилися діти робітниці котельного цеху 3-го блоку шахти «Західно-Донбаська». Дітям дозволили трішечки побути керівниками. Хлопчики, одягнувши білі каски, з цікавістю розказували дорослим, як важливо завжди дотримуватись простих правил захисту від небезпечних дій.

Семирічні Михайло та Олексій Нестерови кажуть: «Обожнюємо різні заходи, які проводяться у мами на роботі, тому кожного разу чекаємо на нові. Цього разу ми, як і мама, одягли улюблені вишиванки, в них ми, як справжні козаки. Будемо чекати нових заходів. Дуже хочеться щоб наступні відбувалися на великому виробництві, де можна побачити роботу багатьох працівників».

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу
Колектив Павлоградського управління матерільно-технічного постачання ДТЕК Павлоградвугілля.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

У гарних вишиванках були і залізничники

Красивий День вишиванки – у залізничників філії Павлоградвантажтранс ДТЕК Павлоградвугілля. Вишиванки наділи працівники станцій, депо – робітники і керівний склад. Так залізничники щороку підтримують наші українські традиції, а цього року ще й продемонстрували, як вірять в нашу Перемогу та щоденно наближають її.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

У гарній вишиванці з мамою на роботу прийшла і 6-річна Злата. До речі, вона щоранку приїздить сюди з перших днів війни, бо дитячий садочок не працює і дівчинку немає з ким залишити вдома. Мама Злати – Ірина Панченко, старший прийомоздавальник станції Самарська філії Павлоградвантажтранс ДТЕК Павлоградвугілля.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

Прикрасили скульптури і створили великий рушник на паркані

Цього року співробітники першотравенської групи підприємств ДТЕК Енерго вирішили особливо яскраво відсвяткувати День вишиванки.

У ШУ Першотравенське одягли у вишиванки символи міста – статуї шахтарів, які встановлені біля стели шахтоуправління та на в’їзді до міста Першотравенськ. Спеціально до цього свята місцева кравчиня пошила вишиванки для кремезних «хлопців». А ще співробітники шахтоуправління прикрасили синьо-жовтими візерунками та червоною калиною паркан біля адмінбудівлі шахти «Степова». І тепер мешканці Першотравенська, гості та проїжджаючі люди мають нагоду щодня милуватися файними шахтарями та величезним «рушником».

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

Не відставали у творчості й робітники Першотравенського ремонтно-механічного заводу. Заводчани не тільки самі прийшли на роботу у вишиванках, але й вдягли у національний одяг своїх дітей та зробили майже родинну фотосесію.

«Вважаю, що завдяки саме таким святам, сімейним реліквіям, які дбайливо зберігаються майже в кожній української родині, ми знаємо традиції та культуру нашої країни. Й у цей важкий час для України ми усі повинні як ніколи пам’ятати та шанувати цінності нашого народу», – поділилася враженнями Юлія Азізова, провідний спеціаліст служби забезпечення виробництва та збуту ПРМЗ.

 

Цей день додав оптимізму і впевненості у перемозі нашого народу

 

Довідка «ВШ»

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, спрямоване на збереження споконвічних народних традицій українського народу. Все почалося з того, що у 2006 році студентка Чернівецького університету Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та іншим студентам в один день прийти на заняття у вишитих сорочках. Ідею підхопили і викладачі. Проведена акція припала до душі дуже багатьом. І вже за кілька років розрослася до національного, а завдяки численній українській діаспорі – навіть міжнародного рівня. Завдяки святу нашу вишиванку помітили і оцінили в усьому світі. Її залюбки почали носити відомі політики і зірки шоу-бізнесу на різних континентах. А українські етнічні мотиви з’явились у розробках всесвітньо відомих дизайнерів одягу.

Всесвітній день вишиванки відзначається щорічно у третій четвер травня.

 

Олена ВАХМІСТРОВА, Тетяна КОПИЛОВА, Оксана ПЕТРЕНКО,
Поліна СУВОРОВА, Олена УСЕНКО

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Теж цікаво!

Воюють ще й з посухою

Воюють ще й з посухою

У 2022 році на Дніпропетровщині відремонтували понад 480 км трубопроводів для зрошення полів. А ще …

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: