П’ятниця , 19 Серпень 2022
Головна / Новини / Суспільство / Технік з Павлоградського енергопідприємства: «Рускіє «звільнили» мене від мого звичного нормального життя…»
Технік з Павлоградського енергопідприємства: «Рускіє «звільнили» мене від мого звичного нормального життя…»

Технік з Павлоградського енергопідприємства: «Рускіє «звільнили» мене від мого звичного нормального життя…»

24 лютого війна зруйнувала життя мільйонів українців. Серед них – Олена Круподьор, яка з 10 червня працює техніком Павлоградського теплового району філії Павлоградське енергопідприємство ДТЕК Павлоградвугілля.

Коли жінка з родиною евакуювалася з рідного Вугледара, одразу поїхала до шахтарського Павлограда на запрошення знайомої. Далі планувала прямувати до Києва, але й звідти вже всі тікали… Тож родиною вирішили залишатися та шукати нової долі у столиці Західного Донбасу.

«Я не гукала рускій мір, але він прийшов й до мене, до мого міста, зруйнував моє звичне життя, – каже вимушена переселенка. – Досі не хочу розуміти, як так?! Наче в якійсь паралельній реальності все те жахіття коїться…»

Олена, її чоловік, дочка та матір знайшли прихисток у Павлограді. Наразі жінка опановує нову для неї роботу – техніка, бо до того все життя працювала у бухгалтерії.

«Як мені нова робота? Цікаво, але я кожен день все ще вчуся, бо тут зовсім не те, з чим я мала справу в бухгалтерії. Ще не все досконало розумію, тому дуже вдячна колегам, котрі терпляче роз’яснюють, що до чого. Мені дуже пощастило потрапити саме до енергопідприємства. Знаєте, я вже була готова йти кудись різноробочою, бо треба заробляти, на щось жити. А тут мені ще й запропонували роботу в кабінеті, майже як в моєму мирному довоєнному житті. Я навіть не уявляю, як би воно склалося, аби я пішла кудись в інше місце», – ділиться Олена.

До речі, до того жінка намагалась знайти роботу в місті за спеціальністю. Була в магазинах, кафе, фірмах, але через те, що не мала на руках всіх необхідних документів, спроби виявилися марними.

«Знаєте, чудово, що є компанія ДТЕК Енерго. Я дуже вдячна керівникам енергопідприємства за те, що взяли мене на роботу. Кажуть, які люди, така й компанія, так от люди в ДТЕК – найкращі. Я це відчула на собі: допомагають повсякчас словом і ділом, завжди вислухають, порадять, підтримають, причому абсолютно всі – і мої колеги, які щодня поряд, і керівники різних ланок. Компанія – насправді відповідальний роботодавець та надійний партнер країни. Бо працевлаштовує нас, вимушених переселенців, не лишає сам на сам з проблемами. Моєму чоловікові до пенсії тепер є де доробити. Він дуже переймався через це, а наразі теж влаштувався в одному з шахтоуправлінь ДТЕК Енерго. Не зважаючи на купу складнощів через військову агресію рф, компанія забезпечує стабільну роботу енергосистеми України, двічі на місяць у повному обсязі виплачує заробітну плату, а ще тут є соцпакет, медичне страхування, безкоштовна доставка на роботу та з роботи. Це все зараз якийсь такий острівок стабільності з минулого мирного життя», – продовжує новачок – технік.

Коли закінчиться війна, родина Олени планує залишитися у Павлограді. Бо хоч їх квартира у Вугледарі майже ціла, вибиті лише декілька вікон, але ж в місті немає ні води, ні електрики, ні газу. Воно майже вщент зруйноване.

«Наш будинок – у центрі Вугледара, тому, мабуть, і вцілив. А від нижніх мікрорайонів майже нічого не залишилося. Ми приїздили туди за речами, і, чесно кажучи, я намагалась не роздивлятися навколо, бо то суцільний жах… Швиденько зібрала речі. Все наше життя, звісно, не вмістилося в одну машину, але нічого не поробиш… Тож, живем далі», – сумує Олена.

Але, як каже жінка, життя триває, й вона вірить у те, що Україна переможе, відродиться, вірить у військових, котрі боронять нашу незалежність, у волонтерів, які постійно поряд з тими, кому потрібна їх допомога.

«Я бачу, як згуртувався наш народ, я вірю в нас, ми точно переможемо, вірю в тих, хто наразі поряд, мені дуже пощастило бути сьогодні саме тут і саме з цими людьми. Все в нас буде Україна, бо як на мене – ми сьогодні єдині як ніколи до!»

 

Тетяна КОПИЛОВА

 

 

 

 

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Теж цікаво!

Нагороди найкращим до Дня ДТЕК

Нагороди найкращим до Дня ДТЕК

До Дня компанії, 6 липня, на наших підприємствах традиційно відбуваються святкові заходи. Але цього року, …