Пятница , 23 Октябрь 2020
Главная / Новости / Общество / Спецпідрозділ ЗСУ вперше сертифікували як Сили швидкого реагування НАТО

Спецпідрозділ ЗСУ вперше сертифікували як Сили швидкого реагування НАТО

Спецпідрозділ ЗСУ вперше сертифікували як Сили швидкого реагування НАТО
Сертифікацію пройшов центр Сил спеціальних операцій ЗСУ © Телеканал «24»

Раніше країни, які не входять до Північноатлантичного альянсу не отримували відповідної сертифікації.

Підрозділ Збройних сил України пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force, скороч. – NRF), передає Український міліарний портал. Це перший випадок в історії, коли сертифікацію отримав підрозділ з країни яка не входить до складу Північноатлантичного Альянсу.

Зазначено, що сертифікацію пройшов 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ, який пройшов відповідні іспити в Литві.

NRF створили в листопаді 2002 році замість Союзного Командування Європи Мобільними Силами. При цьому Сили швидкого реагування завжди перебувають у постійній бойовій готовності.

NATO Response Force складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних та морських сил. Вони готові впродовж п’яти днів проводити евакуації чи реагувати на кризові ситуації в усіх частинах світу. Під  час війни NRF мають стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування NATO Response Force приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили NRF силою бригади здатні здійснювати операції вимушеного силового входу. Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної та амфібійної груп. Повітряні сили здатні здійснювати до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Як повідомлялося, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковник Василь Бурба під час переговорів з керівниками розвідувальних структур НАТО домовився щодо посиленої взаємодії державних розвідувальних структур з обох сторін.

Згідно з повідомленням Міноборони, вже розпочато підготовку спільних розвідувальних оцінок дій Росії представниками ГУР МО України та НАТО, також військові розвідники підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері розвідувальної діяльності. Крім того, окремо з представниками військових розвідок країн Балтії досягнута домовленість щодо посилення протидії РФ на ключових напрямках її шпигунської діяльності, зокрема, припинення кібершпіонажу.

Источник dt.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Лариса Зубова: «Хочешь развиваться – не бойся пробовать новое»

Лариса Зубова: «Хочешь развиваться – не бойся пробовать новое»

На Павлоградской ЦОФ Ларису Зубову знает и уважает весь коллектив. Во-первых, дает о себе знать …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: