Воскресенье , 13 Июнь 2021
Главная / Новости / Общество / Миколаївка робить ставку на зелений туризм

Миколаївка робить ставку на зелений туризм

Миколаївка робить ставку на зелений туризмНа Дніпропетровщині може з’явитися ще один туристичний маршрут. Його проєкт розробила Миколаївська об’єднана територіальна громада Петропавлівського району. Гостям тут пропонуватимуть культурну автентику, неповторні краєвиди й купу інших цікавинок.

Секретар Миколаївської сільради Тетяна Лесюк говорить, що ідея створити туристичний маршрут виникла 2 роки тому. Вперше його випробували під час одного з велотурів, який відбувся на теренах громади.

«Ми провели для гостей цікаву екскурсію нашими селами. А потім зрозуміли, що туризм може стати важливою складовою розвитку громади», – розповідає секретар.

Протягом 2-х років працівники місцевого відділу культури вивчали туристичний потенціал краю, розробляли проєкт маршруту. Сьогодні він нараховує кілька локацій. Зокрема, в центрі Миколаївки розташована зона відпочинку Solar парк. Тут є Wi-Fi дерево та інтерактивний стіл, лавка з альтанкою, оснащені сонячними панелями. У Solar парку можна не лише підключитися до безкоштовного інтернету, а й підзарядити свій гаджет.

Неподалік села височіє пагорб – «Гора рекордів». Його прикрашають два металеві арт об’єкти – найбільші в Україні підкова й герб, які вже зареєстровані Національним Реєстром Рекордів України. В сосновому лісі облаштована затишна місцина, що зветься «Галявиною щастя».

З 2018 року Миколаївська громада проводить у себе міжрегіональний фестиваль мистецтв «Квітка Присамар’я» та свято «Гарбуз Fest». Також тут регулярно проходять міжнародний велофорум «Велорух єднає громаду» та екологічний фестиваль «Zero waste weekend».

Серед етнокультурних принад громади Тетяна Лесюк називає колекцію автентичного жіночого одягу, створеного руками миколаївської майстрині Валентини Бєлік. Талановита жінка вже понад 20 років займається рукоділлям.

Громада має свій кооператив бджолярів під назвою «Пасічники Присамар’я». А ініціативна група жінок «Герцевські господині» з часом виготовлятиме для гурманів солодкі цукати. Поблизу Миколаївки ось-ось з’явиться облаштована зона для рибалок. Відтак на теренах Петропавлівського району може невдовзі запрацювати повноцінний туристичний кластер.

Сьогодні розроблений громадою проєкт туристичного маршруту проходить стадію маркування, тобто, формальної реєстрації. Нещодавно в Миколаївці побували представники громадської організації з Дніпра «Дивна Україна». Гості оглянули кілька майбутніх туристичних об’єктів і залишилися задоволеними, говорить секретар. На 19 червня дніпряни планують завітати сюди із гастрономічним туром.

Також на початку літа в громаді хочуть протестувати ще один туристичний маршрут. Він буде розрахований на любителів екологічного відпочинку (рибальство, «полювання» з використанням луку й пневматичних рушниць, збір грибів). Іншою родзинкою може стати організація послуг для екстремалів зі сплавляння на байдарках річкою Самарою. У громаді вивчають можливості водного шляху.

«Для нас туристичний напрямок є пріоритетним, – зазначає Тетяна Лесюк. – Ми розглядаємо його як складову економічного розвитку громади. Він може стати інструментом самозайнятості населення. Саме тому ми прагнемо залучити своїх мешканців до туристичної діяльності. Наприклад, дві родини вже погодилися створити в себе «зелені» садиби для відпочинку туристів. Для популяризації туристичних можливостей громади ми використовуємо різні майданчики, зокрема, й соцмережі.

Миколаївка робить ставку на зелений туризм

Довідка «ВШ»
Миколаївська об’єднана територіальна громада утворена у 2017 році, до її складу входять 17 сіл з населенням 10 861 особа.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Гостям всегда рады, особенно если среди них будущие сотрудники

Гостям всегда рады, особенно если среди них будущие сотрудники

Часто первое впечатление становится решающим, поэтому важно его произвести на все 100%. Особенно когда происходит …

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: