Пятница , 10 Июль 2020
Главная / Новости / Общество / ДТЕК Дніпровські електромережі захищає рідкісні види птахів
ДТЕК Дніпровські електромережі захищає рідкісні види птахів

ДТЕК Дніпровські електромережі захищає рідкісні види птахів

ДТЕК Дніпровські електромережі встановив 440 світловідбиваючих маркерів на високовольтні лінії на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі. Спеціальні пристрої дозволяють убезпечити птахів від зіткнень з проводами і уникнути аварійних відключень електроенергії для клієнтів.

Місце енергетиками обрано не випадково. За останні 30 років на території заказника екологи зафіксували 178 різних видів птахів. Багато з них – рідкісні або червонокнижні: кам’янка попеляста, річковий цвіркун, клінтух, дупель, великий веретенник. Навесні і восени, мігруючи через територію заказника, пернаті інколи врізаються в лінії високої напруги та гинуть від зіткнення.

В рамках реалізації програми орнітологічної безпеки електромереж, щоб уникнути зіткнень, енергетики підвішують маркери на повітряні лінії 35 кВ через кожні 10 метрів. Вони відбивають світло і роблять лінію видимою для птахів, щоб вони могли безпечно її облетіти в сутінках та тумані. Подібні технології успішно практикуються в усьому світі і дозволяють запобігти загибелі крилатих. А також – уникнути аварійних відключень електропостачання для клієнтів.

ДТЕК Дніпровські електромережі захищає рідкісні види птахів

«Часто птахи можуть стати причиною аварійних ситуацій. Ми активно впроваджуємо сучасні пристрої, щоб уникнути відключень електроенергії у клієнтів та зберегти біорізноманіття фауни Дніпропетровської області. У 2018 році ми першими в Україні встановили 325 світловідбиваючих маркерів та п’ять дерев’яних і металевих гніздівель. В цьому році ми встановимо ще 60 маркерів в Нікопольському районі, а також – платформи та штучні гнізда для білих лелек і інших рідкісних видів птахів», – говорить керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Дніпровські електромережі Олексій Носов.

ДТЕК Дніпровські електромережі реалізують програму орнітологічної безпеки електромереж з 2013 року. За цей час встановлено 129 штучних платформ для гнізд лелек. Крім того, восени 2018-го енергетики вперше в Україні закріпили світловідбиваючі маркери на дроти ліній електропередачі і штучні гнізда для голубів-клінтухів на опори в Павлоградському і Магдалинівському районах області. А також встановили спеціальні птахозахісні кожухи на опорах.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Тоже интересно!

Летний отдых-2020: куда отправиться на выходные

Летний отдых-2020: куда отправиться на выходные

«Какой там отпуск?! Во время самоизоляции отдохнул, теперь работать надо! Разве что семьей на неделю …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: