Среда , 12 Декабрь 2018
Главная / Новости / Здоровье / Чому не можна спалювати осiннє листя?
Чому не можна спалювати осiннє листя?

Чому не можна спалювати осiннє листя?

Про це розповіли у Павлоградській райдержадміністрації.

І зазначили, що відповідно до пункту 3.7 розділу III Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, спалювати листя на території житлової забудови, у скверах і парках забороняється. А відповідно до ст. 33 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» особи, винні у порушенні прав громадян на безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище несуть відповідальність згідно з законом.

Також ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків та про накладення адміністративних стягнень на порушників.

Проте, є ще більш переконливі аргументи.

При згорянні 1 тони листя у повітря потрапляє понад 30 кг чадного газу, який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує постачання кисню у клітини людських органів. Також у повітря здіймається пил, що містить окиси азоту, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, який здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом повітря забруднюють діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин, повідомляє rda.dp.ua.

У людей, які вдихають забруднене цими викидами повітря знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання. Найважче доводиться тим, хто має алергію чи астму, хворіє на бронхіт, риніт чи тонзиліт.

Проте здебільшого замість збирання та вивезення у спеціально відведені місця листя і суху траву спалюють, порушуючи, таким чином право громадян на безпечне довкілля, гарантоване ст. 50 Конституції України і ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Райдержадміністрація застерігає, що невиконання вимог чинного природоохоронного законодавства може призвести до збільшення фонових концентрацій шкідливих речовин у повітрі, з яких найбільш небезпечними є канцерогенні сполуки.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Тоже интересно!

семья

Сiм’ям з хворими дiтьми нададуть новий вид допомоги: кому i скiльки платитимуть

Кабінет міністрів України прийняв постанову про доповнення та зміну виплат сім’ям, в яких є важкохворі …

Комментарии

avatar
  Подписаться  
Уведомление о

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: