Понедельник , 18 Март 2019
Главная / Новости / Медицина / Скасували талони до лiкаря, медичну карту дитини для вступу в дитсадок i школу
Скасували талони до лiкаря, медичну карту дитину для вступу в дитсадок i школу

Скасували талони до лiкаря, медичну карту дитини для вступу в дитсадок i школу

Міністерство охорони здоров’я України скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації, до яких, зокрема, відносяться талони на прийом до лікаря.

Відповідний указ набрав чинності 13 березня, йдеться на сайті МОЗ, пише «ТСН».

Згідно з наказом, скасовуються останні талони в медичних закладах – талон амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів.

Також скасовуються контрольна карта диспансерного нагляду, книга запису викликів лікарів додому, медична картка студента і медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок.

Віднині для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку.

«Протягом десятиріч лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але займали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів та гектари лісу. Проте на відміну від лісу, котрий можна виростити знову, не можна повернути час лікарів та пацієнтів. Ми переходимо на нову філософію збору статистики: має заповнюватись тільки потрібна інформація, в зручному форматі та місці», – написала у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Супрун пояснила, що відтепер припинив існувати «Журнал реєстрації амбулаторних хворих». Він стає «Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів».

«В новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу та дії лікаря за кодами ІСРС-2. З розгортанням електронної системи охорони здоров’я всі записи в журналі формуватимуться автоматично з записів амбулаторної карти», – написала в. о. міністра.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Тоже интересно!

Чернобыльцам оплатят одну поездку по Украине

Чернобыльцам оплатят одну поездку по Украине

Терновчане, которые пострадали из-за аварии на Чернобыльской атомной электростанции (АЭС), теперь смогут один раз в год бесплатно поехать в любой город или село Украины и обратно на поезде или автобусе. Стоимость таких поездок льготникам I и II категорий оплатят из местного бюджета. Так решили депутаты Терновского горсовета 22 февраля, сообщает официальный сайт города.

Комментарии

avatar
  Подписаться  
Уведомление о

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: